Winyle Online

O sklepie Winyle Online

Już od dłuższego czasu trudnimy się kolekcjonowaniem płyt winylowych oraz kompaktów. Mamy w asortymencie parę tysięcy dostępnych egzemplarzy, które mogą zostać od razu wysłane. W naszym sklepie nie ma czegoś takiego, że kupujesz towar, na który trzeba jeszcze dodatkowo czekać. W ofercie znaleźć można albumy, single i składanki z przeróżnych lat a także form muzycznych, jednakże górują rock (ciężki, progresywny, klasyczny) oraz elektronika, przede wszystkim w stylizacji popowych aranżacji z lat osiemdziesiątych.

System serwisu pozwala na przeszukiwanie produktów z uwzględnieniem kilkunastu filtrów, które mogą być pomocne w wyodrębnieniu wyłącznie interesujących nas egzemplarzy. Jest dodatkowo możliwość dodania twórcy, jakiejś jego płyty, a nawet całej wytwórni do subskrybowania, wprawdzie możliwość ta wymaga posiadania zarejestrowanego konta. Wtenczas, gdy dostępny będzie jakiś egzemplarz obserwowanej płyty albo jakikolwiek egzemplarz z obserwowanym artystą, czy też jakakolwiek płyta wydana nakładem obserwowanej wytwórni, to sklep zostawi powiadomienie. Dostępne jest też wysyłanie powiadomień mailowych, co jest domyślnie nieaktywne w konfiguracji użytkownika.

Ażeby zagwarantować jak najwyższą jakość prowadzonej sprzedaży, każdy dostępny na stronie egzemplarz płyty jest, przed wprowadzeniem do asortymentu, badany w oparciu o stan krążka a także okładek. Używany jest również jasny system oceniania produktów, który dostępny jest na dedykowanej podstronie serwisu.

Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo, ze sklepem można się połączyć jedynie po szyfrowanym protokole SSL. Nie przechowujemy w systemie danych o kartach debetowych, a utworzone przez użytkowników hasła do kont pod żadnym pozorem nie są wysyłane do naszego sklepu w czystej postaci i przenigdy nie są w niej w niezabezpieczonej postaci składowane. W razie wycieku danych logowania, nasza baza jest dla włamywaczy nieprzydatna, dlatego że jest wytrzymała na ataki za pomocą tęczowych tablic.

Kupować w naszym sklepie można każdego dnia przez całą dobę. Realizacja zamówień trwa jednak tylko od poniedziałku do piątku. Przy opłaceniu zakupów do godziny trzynastej i wybrania dostawy do paczkomatu ewentualnie kurierem DHL, paczka najprawdopodobniej zostanie wysłana jeszcze tego samego dnia. W przypadku poczty polskiej ten czas to godzina trzecia po południu. Spowodowane to jest tym, iż przesyłki z paczkomatów InPost i punktów Pickup DHL są zwykle odbierane około godziny 14:00. Te ulokowane tego samego dnia, już po wcześniejszym odebraniu przez kuriera, czekają do dnia następnego. Poczta natomiast najczęściej zabiera przesyłki około szesnastej i wobec tego czas u tego dostawcy się wydłuża.

Po co zbierać płyty winylowe?

Masa osób zastanawia się po co zbierać używane płyty winylowe, skoro tylko praktycznie jakikolwiek album można odsłuchać na stronach streamingowych, płacąc tylko mały miesięczny koszt utrzymania tam konta premium. Przemawia za tym zapewne łatwość dostępu oraz stosunkowo lepsza jakość internetowego odtwarzania, jednakże z tym sporo audiofilii zapewne się nie zgodzi. Współcześnie odeszło się dodatkowo od kultury słuchania krążków w całości. Wystarczy spojrzeć na statystyki odtwarzań (bądź pobrań) nagrań w kontekście całego albumu. Nieczęsto zdarza się sytuacja, że liczba przesłuchań wszystkich numerów rozkłada się równo na każdy kawałek. Aktualnie najwięcej odsłuchań ma najogromniejszy hit z płyty (setki milionów), natomiast pozostałe mogą mieć z trudem kilka tysięcy.

Najważniejszym plusem posiadania płyty na fizycznym nośniku czarnego krążka lub CD jest fakt zapłacenia za konkretne fizyczne dobro i posiadanie jej w namacalnym formacie. Tylko katastrofa może odrzeć wtenczas posiadacza takiej płyty możności odsłuchania zawartych na nim piosenek (destrukcja nośnika). W przypadku strony streamingowej konsument płaci za coś wirtualnego i powinien się liczyć z taką sytuacją, iż administrator takiego portalu może mu niespodziewanie odmówić dojścia do wybranych piosenek, zablokować jego konto albo w ogóle zaniechać kierowania usług do wybranego kraju. Zostaje się wtenczas z niczym.

Bycie posiadaczem płyty gramofonowej oraz dbanie o jej stan fizyczny to również inwestycja w przyszłość, gdyż z czasem wartość takiego egzemplarza w idealnym stanie będzie kilkukrotnie większa niż wartość, jaką się uiściło w czasie jej debiutu. Szczególnie jak są to wyjątkowe nakłady, które znikają z obiegu po określonym nakładzie. Jednakże zakupienie egzemplarza teraz, w czasie jej premiery, i posiadanie jej przez następne 20 lat, będzie skutkowało tym, że będzie się posiadało pierwsze wydanie, a te zwykle ostatecznie zdobywają na wartości. Wystarczy sprawdzić jaki jest koszt pierwszego wydania The Wall grupy Pink Floyd, a ile reedycje z kolejnych lat. Powodem tego jest fakt, iż pierwsza edycja jest zawsze nakładem w pewnym zakresie limitowanym a stan dostępnych w sprzedaży egzemplarzy będzie się z stale kurczyć. Mnóstwo szczęśliwców będzie w posiadaniu takiego wydania w prywatnym zbiorze i nigdy ono nie pojawi się w sklepach z używanymi krążkami czy na aukcjach, zaś niemało sztuk po jakimś czasie ulegnie destrukcji. Powinno się więc dbać o stan własnych płyt.

Dużo entuzjastów kolekcjonuje płyty winylowe, bowiem setki wersji jeszcze nie było dostępne w formie cyfrowej a pewne nagrania można wysłuchać tylko na gramofonie. Rzecz jasna nie mowa tu o płytach popularnych, lecz o bardziej unikatowych egzemplarzach. Zdarzają się również sytuacje, że na jakiejś kompilacji na płycie winylowej pojawia się nagranie, które już nigdy w następnych latach nie doczekało się wydania. Co ciekawe, na starych płytach winylowych mogą pojawiać się także inne miksy studyjne nagrań niż na późniejszych wersjach, a to często jest celem eksploracji mnóstwa kolekcjonerów. Sytuacje takie zdarzają się np. u takich piosenkarzy jak Elvis Presley lub Frank Sinatra i na ogół na okazach sprzedanych w latach 50. oraz 60.

Oferta sklepu:

- płyty winylowe
- płyty kompaktowe
- kasety magnetofonowe
- sprzedaż płyt winylowych
- sprzedaż płyt kompaktowych
- sprzedaż kaset magnetofonowych
- muzyka na winylach

Nowości w katalogu sklepu

Słowa kluczowe: kasety magnetofonowe winyle sklep z płytami sklep z winylami sklep z muzyką

Dane firmy

Adres

ul. Zabłudowska 62
15-586 Białystok

Województwo

Podlaskie

NIP

966-163-24-05

REGON

200760450

Telefon

574 271 987

E-mail

[email protected]

Strona WWW

https://winyle-online.pl

Obserwuj nas

pandaart.pl

whitedevilskalisz.phorum.pl

katalogseo.net.pl

progarchives.com

travelful.net

Aktualności


2023-12-01 14:07:20

Wybór kocyka dla niemowlęcia to jedna z pierwszych ważnych decyzji, które podejmują rodzice. W ostatnich latach, coraz większą popularność zdobywają ręcznie robione kocyki niemowlęce, które wyróżniają się nie tylko swoim unikatowym charakte...

Więcej

2023-03-27 16:46:24

Podczas wyboru fajerwerków na Sylwestra należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. W sklepach dostępne są różnego typu produkty pirotechniczne, takie jak sztuczne ognie, wyrzutnie fajerwerków, rzymskie ognie, zimne ognie czy font...

Więcej

2022-12-06 14:48:29

Nie każda kobieta wie, jak dbać o własną bieliznę, aby wydłużyć jej żywotność, a jednocześnie mieć pewność, że przez długi czas będzie wyglądała jak nowa. Postaramy się przybliżyć Wam sprawdzone sposoby pielęgnacyjne, dzięki którym zaoszczę...

Więcej