Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak dbać o bieliznę damską? Sprawdzamy!

Jak dbać o bieliznę damską? Sprawdzamy!

Data dodania:
2022-12-06 14:48:29

Nie każda kobieta wie, jak dbać o własną bieliznę, aby wydłużyć jej żywotność, a jednocześnie mieć pewność, że przez długi czas będzie wyglądała jak nowa. Postaramy się przybliżyć Wam sprawdzone sposoby pielęgnacyjne, dzięki którym zaoszczędzicie na zakupie nowej bielizny i zatroszczycie się o to, aby za każdym razem Wasze ciało wyglądało w niej zjawiskowo. 

Jak często wymieniać bieliznę?

Zastanawiacie się nad tym, jak często wymieniać bieliznę? Duże znaczenie ma to, czy jest ona stworzona z najwyższej jakości materiałów. Jeśli tak, możecie spać spokojnie, ponieważ pochodzicie w niej kilka miesięcy, a nawet lat. Pamiętajcie o tym, aby raz na kilka tygodni zrobić przegląd swojej bielizny i sprawdzić, czy poszczególne elementy nie wymagają wymiany. Nie chcecie chyba, aby przytrafiła się Wam jakaś przykra niespodzianka (np. podczas romantycznego wieczoru z partnerem). Bielizna dla kobiet wydłuża swoją żywotność przede wszystkim wtedy, gdy jest odpowiednio prana i przechowywana. 

Jak prać bieliznę damską?

Jak zatem prać damską bieliznę? Nie jest to zbyt skomplikowane. Wystarczy, że dostosujecie się do poniższych wskazówek, a nie popełnicie żadnego błędu:

  • - sprawdźcie zalecenia pochodzące od producentów (na metce powinny się znajdować wszystkie najważniejsze informacje),
  • - jeśli są to delikatne materiały, zdecydujcie się na pranie ręczne (koronki, hafty, tiul, modele z ozdobami),
  • - podczas prania unikajcie wysokich obrotów oraz temperatur,
  • - wypróbujcie woreczki do prania bielizny oraz delikatne środki piorące,
  • - skorzystajcie z dobrze rozpuszczalnych płynów do prania, które nie pozostawiają osadów.

Majtki damskie powinny być nie tylko dobrze wyprane, ale też wysuszone. Nigdy tego nie lekceważcie. Jeśli macie taką możliwość, postawcie na suszenie bielizny w suszarkach bębnowych (chyba, że producent tego zakazuje). Alternatywą jest suszenie bielizny na wieszaku, w temperaturze pokojowej. 

Jak przechowywać bieliznę dla kobiet?

Pozostało nam zastanowić się nad tym, jak skutecznie przechowywać bieliznę dla kobiet? Jeśli będą to majtki możesz je zwinąć w rulonik lub też ułożyć w kosteczkę. W przypadku staników stosuj przeznaczone do tego wieszaki lub też umieść je na półce w pozycji rozłożonej. Nie wywijaj miseczek na lewą stronę. Rajstopy najlepiej zwinąć w rulon, natomiast skarpetki można parować przy pomocy specjalnie zaprojektowanych klipsów. Odwiedź czym prędzej sklep z bielizną, zakup dla siebie wymarzone produkty i dostosuj się do powyższych porad, a na pewno nie będziesz żałować. 

Aktualności


2023-12-01 14:07:20

Wybór kocyka dla niemowlęcia to jedna z pierwszych ważnych decyzji, które podejmują rodzice. W ostatnich latach, coraz większą popularność zdobywają ręcznie robione kocyki niemowlęce, które wyróżniają się nie tylko swoim unikatowym charakte...

Więcej

2023-03-27 16:46:24

Podczas wyboru fajerwerków na Sylwestra należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. W sklepach dostępne są różnego typu produkty pirotechniczne, takie jak sztuczne ognie, wyrzutnie fajerwerków, rzymskie ognie, zimne ognie czy font...

Więcej

2022-12-06 14:48:29

Nie każda kobieta wie, jak dbać o własną bieliznę, aby wydłużyć jej żywotność, a jednocześnie mieć pewność, że przez długi czas będzie wyglądała jak nowa. Postaramy się przybliżyć Wam sprawdzone sposoby pielęgnacyjne, dzięki którym zaoszczę...

Więcej